meble ogrodowe drewniane, leżak drewniany

Postaw na styl i jakość – o drewnianych meblach ogrodowych

Meble, które stawiamy w domu muszą być ładne, stabilne oraz wygodne. Niestety całkiem inaczej patrzymy na meble ogrodowe. W naszych ogródkach i na działkach dominują krzesła oraz stoły z metalu lub plastiku. Jednak nic tak świetnie nie harmonizuje się z głęboką zielenią naturalnego otoczenia jak tradycyjne ogrodowe meble drewniane.

Komplet ogrodowy – podstawowe wyposażenie ogrodu oraz działki

Jeśli dysponujemy większy ogród zalecamy urządzić go tak, aby w czasie lata można było komfortowo odpoczywać a także jeść pod gołym niebem. Podstawowym wyposażeniem ogrodu lub działki jest więc zestaw ogrodowy – duży stół wraz z zestawem siedzisk w ilości wystarczającej dla wszystkich mieszkańców oraz ich ewentualnych gości. Jeśli ogród jest na tyle przestronny, że biegnie przez niego parę alejek albo stworzony w nim został zakamarek z sadzawką, radzimy pomyśleć o postawieniu w tych miejscach drewnianej ławki, na której można przysiąść albo nawet się położyć i sycić się okalającym nas spokojem. Jednakże nawet jeśli brakuje miejsca na ustawienie sporego zestawu ogrodowego, zawsze powinno znaleźć się przestrzeń na dwa-trzy leżaki ogrodowe, które w razie potrzeby można rozłożyć, aby zażyć kąpieli słonecznej.

Czy warto kupić ogrodowe komplety drewniane?

Drewniane są nadzwyczaj mocne i znakomicie wyglądają jako meble balkonowe bądź tarasowe, jak i postawione w centrum zieleni. Drewno uwydatnia rustykalny charakter przestrzeni, ale nie oznacza to, iż komplety ogrodowe z drewna muszą być banalne i brzydkie. Drewno pozwala na znaczną kastomizację. Meble da się pomalować na przeróżne barwy pasujące do danej wizji przestrzeni. Nietrudno również podkreślić ich naturalność – należy po prostu użyć odpowiedniej bejcy. Przeciwnie do swoich odpowiedników z plastiku, ogrodowe zestawy drewniane będą służyć przez lata, lecz wymaga to od ich posiadacza troskliwej konserwacji. Jeżeli meble będą cyklicznie olejowane oraz impregnowane według wytycznych producenta, chłód czy wilgoć będą mieć niewielki wpływ na ich niszczenie. I co na pewno najważniejsze dla osób dbających o naturę – meble drewniane są najbardziej eko rozwiązaniem, gdy mówimy urządzaniu ogrodu. Nawet jeśli z jakiegoś powodu trzeba będzie je wyrzucić, jest to odpad, który bez trudu się rozkłada, a więc o nikłym niekorzystnym oddziaływaniu na otoczenie.

Kontakt:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]

Post Author: