Nie tylko lampy solne – o produktach z soli kamiennej

Nie tylko lampy solne – o produktach z soli kamiennej

Szukasz lamp solnych? Wejdź na https://superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Drobne ozdoby z kamienia i innych minerałów od lat znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z rozmaitych wycieczek po Europie, a niekiedy nabywamy tak po prostu, bo harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest wnętrze. Sporadycznie aczkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – najczęściej służą jako zwyczajne ozdoby. Minerałem, z którego można jednakże wytworzyć obiekty używane na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej przede wszystkim lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są sprzedawane w trzech kolorach

Lampy solne pięknie wyglądają i bez większych przeszkód dobierzemy je do wystroju domu, bo są sprzedawane w trzech kolorach (różowym, białym, szarym) i w licznych ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są wyjątkowe, jako że nie ma brył soli o takiej samej siatce krystalizacji i kształtach. Wyjątkowo popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się chropowatą, nie obrobioną powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rękodzielnicy parający się wytwarzaniem takich lamp, nadają im różnorodne kształty, przykładowo piramidy lub kuli.

Lampy solne – dzięki nim szybciej się odstresujesz

Mnóstwo ludzi wierzy, że lampy solne mają dobry wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przede wszystkim właściwość jonizacji powietrza, to znaczy wyzwalania ujemnych jonów, równoważących te produkowane przez otaczające nas urządzenia elektroniczne. Ujemne jony poprawiają jakość powietrza i pomagają w oddychaniu m.in. osobom cierpiącym na na alergię bądź astmę. Blask, jaki emitują te lampy, jest delikatny i uspokajający, zatem poleca się nabycie ich jednostkom cierpiącym na brak snu albo stres, dlatego że z ich pomocą można łatwiej się zrelaksować. Ale z brył soli nie tworzy się wyłącznie lamp solnych. Produkuje się z nich także pojemniczki na drobiazgi i przepiękne świeczniki, a duże bloki z soli stosuje się w gastronomii i dekoracji mieszkań.

Kontakt:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Post Author: