buty sportowe

Nie ryzykuj kontuzji w czasie ćwiczeń! Noś buty sportowe

Regularne bieganie, ćwiczenia na siłowni czy udział w sportach drużynowych wymagają, by właściwie zadbać o stopy. Tych aktywności nie można przez długi okres podejmować się w zwyczajnych butach, dlatego tak istotne jest wyposażenie się w obuwie sportowe.

Buty sportowe – nie tylko fajne wzornictwo

Gros z osób asocjuje buty sportowe zwłaszcza z komfortem chodzenia w nich i ciekawym wzornictwem. Nie dostrzegamy ich szczególnych właściwości, lecz podświadomie czujemy, iż stopy czują się w takich butach najlepiej. Właśnie dlatego obuwie sportowe notorycznie wykorzystujemy też w czasie pracy, najczęściej, jeśli wykonujemy fach, w którym przez długie godziny stoi się lub chodzi – dostrzegamy je na stopach pracowników magazynów, nauczycieli oraz dentystów. Ale w przypadku sportowców korzystanie z butów opracowanych do uprawiania danego sportu umożliwia im nie tylko osiąganie lepszych wyników, ale również zmniejszenie ryzyka potencjalnych urazów. Spody obuwia do tenisa są dostosowane do ślizgania się po gliniastej i trawiastej powierzchni kortów, buty koszykarskie chronią goleń i kostkę graczy od prawdopodobnych urazów w czasie wyskoków, korki do piłki nożnej dają zawodnikom przyczepność i pozwalają na momentalną zmianę kierunku biegu zarówno na trawie, jak i sztucznej nawierzchni stadionu, analogicznie jak obuwie do piłki ręcznej ułatwia bieganie po drewnianym parkiecie. Obuwie sportowe jest więc lokatą w lepsze rezultaty sportowe oraz w zdrowie.

Nie zastępuj obuwia sportowego uniwersalnymi tenisówkami!

Jeśli dla uprawianej przez nas dyscypliny sportowej produkuje się specjalne obuwie, nie warto zastępować go zwyczajnymi adidasami. Nawet tak prosta aktywność jak bieganie w nieodpowiednich butach z marketu nierzadko jest przyczyną poważnych następstw zdrowotnych. Nie warto też oszczędzać na obuwiu sportowym – na ich wysoki koszt mają wpływ lata spędzone przez producentów nad studiami nad mechaniką konkretnej dyscypliny sportowej i odkrycie technologii produkcji takich butów. Buty noszące widoczne znamiona zużycia lub, które uległy zniszczeniu, powinno się tak szybko jak to możliwe zamienić na nowe, dlatego że zapewne nie spełnią one już swoich zadań, co również może doprowadzić do urazów podczas ćwiczeń.

Kontakt:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]

Post Author: