Kontrola nad temperaturą i światłem – shuttersy w sypialni i w salonie

Kontrola nad temperaturą i światłem – shuttersy w sypialni i w salonie

Zajrzyj tutaj jeżeli szukasz przykładów odnośnie shuttersów w sypialni.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, czyli shuttersy, kojarzą się zazwyczaj z pomieszczeniami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim i afrykańskim. Tymczasem ten element osłony okiennic można użyć również w naszych domach – jest to niezwykle trwałe, a przy tym świetnie prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu sytuacji sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione aktualnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości promieni słonecznych wnikających do wnętrza

Shuttersy w salonie bądź w pokoju dziennym, będą pełniły podwójną funkcję – praktyczną oraz ozdobną. Okiennice wewnętrzne zdecydowanie podnoszą estetykę salonu. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu znakomicie uzupełniają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są ważne, ponieważ to w salonie podejmuje się gości, a także spędza się w nim sporą część dnia. Z tej przyczyny warto zadbać, żeby ten pokój nie tylko atrakcyjny, ale jednocześnie przytulny. Swoboda zmiany kąta ułożenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła wpadającego do salonu, co pozwala np. na częściowe jego ściemnienie, jeśli staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pokoju, lub kompletne jego zaciemnienie, jeśli pragniemy obejrzeć serial.

Shuttersy w sypialni – regulacja temperatury

Możliwość kontroli przenikania światła do pomieszczenia jest zdecydowanie najważniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednak też z innej przyczyny – za ich sprawą da się skutecznie kontrolować temperaturę wnętrza, która w dużej mierze oddziałuje na nasz spokojny sen. Przy pomocy okiennic shuttersów w trakcie lata łatwiej jest zachować chłód w sypialni, a w okresie zimowym przez dłuższy czas zatrzymamy w niej ciepło. Do tego okiennice typu shutters efektywniej chronią przed głośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to również świetne rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Zbiera się na nich mniej cząsteczek kurzu aniżeli w plisach firanek, a ich pielęgnacja jest nadzwyczaj łatwa i trwa w zasadzie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się również w pokoju dziecięcym, w kuchni oraz w łazience.

Kontakt:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Post Author: