Kontenery na odpady – do przewozu odpadów lub materiałów sypkich

Kontenery na odpady – do przewozu odpadów lub materiałów sypkich

Dalsze informacje o kontenerze otwartym

Nie wszystkie odpady powinny być wyrzucane do pojemników na surowce wtórne lub zmieszane. Dotyczy to zwłaszcza tych, które są wytwarzane podczas różnych remontów i prac budowlanych, jak również odrzutów przemysłowych. Należy je transportować do wskazanego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie będą przetworzone zgodnie z ustawą o odpadach. W rozlicznych sytuacjach mogą jednak wyniknąć problemy związane z gromadzeniem i transportem śmieci. Aby się przed nimi ustrzec, warto zaopatrzyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Kontenery na śmieci – rodzaje

Najpopularniejsze kontenery otwarte są dopasowane do magazynowania oraz przewozu gruzu, opakowań, starych mebli i pokrewnych odpadów. Dodatkowo dostępne są również kontenery uszczelniane, które świetnie sprawdzają się przy wywozie nieczystości półpłynnych i ciekłych (m.in. tych generowanych w oczyszczalni ścieków). Uszczelniane łączenia są również wymagane w przypadku kontenerów na śmieci miałkie, jak granulaty, trociny bądź wióry metalowe. Proces ich załadunku ułatwia zainstalowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najprostsze w transporcie są rzecz jasna kontenery rolkowe, wyposażone w system ułatwiający ich przemieszczanie.

Kontenery na śmieci – dla firm budowlanych i ekip sprzątających

Adresatami oferty producentów kontenerów stalowych są najróżniejsze firmy. Pośród nich można znaleźć między innymi ekipy sprzątające oraz zajmujące się opróżnianiem pomieszczeń, przedsiębiorstwa budowlane, a także różnego typu zakłady wytwórcze. Na kupno kontenerów na śmieci decydują się podmioty oferujące usługi wywozu gruzu oraz odpadów o niestandardowych gabarytach. Użyczają je one klientom, a po napełnieniu transportują do miejsca legalnego ich magazynowania bądź recyklingu.

Kontakt:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Post Author: