kontener otwarty, kontenery hakowe

Kontener na odpady – dobierz odpowiednio do potrzeb swojej firmy

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze używane są jako kontener na gruz lub złom, a także przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednak mnóstwo typów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one inną budową oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie surowce można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do rodzaju przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak zerwane płytki parkietowe lub ceramiczne, rozebrane elementy okien i drzwi, a także gruz, złom – zazwyczaj używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno bądź produkujących granulaty świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do składowania odpadów w formie ciekłej lub półpłynnej idealnie nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla magazynów i firm transportowych

Do składowania ładunków o sporych gabarytach niebędących odpadami czy też wymagających selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwe jest ekspresowe rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są głównie dla magazynów oraz przedsiębiorstw transportowych.

Kontakt:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Post Author: