Kładziesz nowe podłogi? Nie zapomnij o listwach drewnianych

Kładziesz nowe podłogi? Nie zapomnij o listwach drewnianych

Tutaj zaopatrzysz się w listwę podłogową

Wydają się niewiele znaczącym elementem, ale ich stylistyka ma duży wpływ na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także pozwalają na estetyczne poprowadzenie kabli i chronią dolne partie ściany przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, co jest istotne w szczególności w pomieszczeniach, po których chodzimy w butach. To z pewnością dostateczny argument, by nie bagatelizować ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC lub MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i bardzo dobrze komponuje się ze stylowymi dodatkami bądź meblami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem dobrym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z MDF albo PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i one mogą być wykonane zarówno z różnych surowców, jak i z litego drewna. Współczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, jeżeli kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Kontakt:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Post Author: