Kilka słów o profesjonalnych drukarkach 3D dostępnych na polskim rynku

Kilka słów o profesjonalnych drukarkach 3D dostępnych na polskim rynku

Zamów drukarki 3D

W asortymencie CadXpert natkniesz się wyłącznie na drukarki 3D od najlepszych producentów tych rozwiązań: FormLabs oraz MakerBot, których CadXpert jest jedynym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszej sprzedaży, działają m.in. w technologiach: PolyJet, SLA oraz FDM.

Stratasys – wiodący producent na rynku drukarek 3D

Stratasys jest globalnym liderem na rynku drukarek 3D. Od ponad trzech dekad – a konkretnie od 1988 r. – dostarcza klientom nowoczesne rozwiązania i instrumenty. Ocenia się, iż stosując drukarki 3D oraz inne produkty Stratasys można nieomal o 90% zredukować koszty produkcji i czas na nią przeznaczony. Nadrzędne idee pracy specjalistów firmy Stratasys to dostarczanie najlepszych możliwych drukarek 3D i usług, a także wsparcie merytoryczne i techniczna. Najlepiej sprzedające się urządzenia asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, zalecane dla biznesu i przemysłu. Nowością w naszej ofercie jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielka wersja drukarek 3D do szybkiego prototypowania z przemysłową precyzją.

Drukarki 3D Formlabs – innowacyjna technologia LFS

Drugim wiodącym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta firma na rynku urządzeń do druku przestrzennego? Formlabs tworzy najbardziej zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, takie jak SLA i SLS. Nową propozycją w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – urządzenie desktopowe, pracujące w innowacyjnej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi odmianę technologii SLA. Ta drukarka – tak samo jak wszelkie inne urządzenia Formlabs – charakteryzuje się ergonomiczną budową i nieskomplikowaną obsługą. Czym nowa technologia LFS odróżnia się od SLA? Wyraźnie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją i szybkością druku, a także drobiazgowym odwzorowaniem najmniejszych szczegółów. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, dzięki temu można szybko otrzymać identyczne makiety, co jest niezmiernie pożądane w seryjnej, masowej produkcji.

MakerBot dla przemysłu, edukacji, biznesu

MakerBot wytwarza wysokiej jakości profesjonalne drukarki 3D, działające w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta mają rozległe zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, edukacji, biznesu i wielu innych. Najnowszy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która obsługuje materiały dedykowane dla kolekcji MakerBot Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Otrzymany druk jest trwały i dokładny, a w czasie procesu drukowania nie występują odkształcenia ani przesunięcia warstw.

Kontakt:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Post Author: