Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Dowiedz się więcej o toczkach do jazdy konnej

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportu, w których ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, przez sporą wysokość i prędkość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia podatna jest szczególnie głowa dżokeja, która obligatoryjnie powinna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla miłośników jazdy konnej dostępne są 2 typy ochrony na głowę – toczki oraz kaski jeździeckie. Ale które z nich dają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Toczki czy kaski do jazdy konnej? Co wybrać?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednakże tak dobrej ochrony jak kask, dlatego rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, stosowany przez wyczynowców, który posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy doborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać odpowiednie certyfikaty, a także umożliwiać regulację swojego rozmiaru bądź być idealnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku warto dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask nie warto też iść na kompromis. Tym samym, jeśli w naszym mieście nie dostaniemy odpowiedniego modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Kontakt:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Post Author: