Kapsułki z kawą – zawsze idealne espresso i latte

Kapsułki z kawą – zawsze idealne espresso i latte

Uzyskaj więcej informacji o ofercie Cafessima.

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka ciepłej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się także z przyjaciółmi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale w dalszym ciągu pijemy go na ogół w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki z kawą równie dobra jak w kawiarni

Gdy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian bądź fantazyjnie przygotowaną wybieramy się przeważnie do kawiarni, bo niewielu z nas potrafi przygotować różnorodne napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać poprawnej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak przekształcić espresso w doskonałe macchiato, cappuccino czy latte. Dlatego popularna od dziesięcioleci, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki kawy do ekspresu, którą można przyrządzić w kilka minut w niedużych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki kawy do ekspresu? Głównie dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się bezbłędnie odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, dodanie do ekspresu właściwej ilości wody, podstawienie filiżanki albo kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż sprzęt wypełni całą robotę za nas.

Kapsułki z kawą – smaczna kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są drogie – niewielkie modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Sama kawa w kapsułkach to także nie jest znaczny koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można przygotować w domu za niecałe 1,30 zł. Koszt waha się rzecz jasna w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem podawanym w kawiarni, jest to najczęściej ok 15% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich znaczną zaletą. Konsumenci jednak zastanawiają się częstokroć czy posiadając ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do kupowania kapsułek tylko od danego producenta. To bezzasadne obawy. Aktualnie do wszystkich modnych systemów, m.in. Nespresso, Tchibo Cafissimo czy Nescafe Dolce Gusto można nabyć pasujące kapsułki.

Kontakt:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]

Post Author: