antena telewizyjna, antena naziemna, antena DVB T

Czym charakteryzuje się antena DVB T?

W ogromnej większości domów dostrzec można telewizor. Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie okazał się nieprzydatnym przedmiotem, należy zaopatrzyć się również w dobrej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w przeróżnych sytuacjach.

Antena telewizyjna – w czym można wybierać?

Wybór anten telewizyjnych jest w chwili obecnej naprawdę szeroki. W sklepach dostępne są anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T, jak również siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Znajdujące się dzisiaj w sprzedaży anteny DVB-T cechują się przede wszystkim łatwością instalacji. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż parę razy miał w rękach narzędzia używane przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które teraz oferują nam producenci, odznaczają się też świetną wytrzymałością na wpływ zmiennych uwarunkowań pogodowych. To właśnie dlatego pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych na najwyższym poziomie przez niezwykle długi czas.

Antena telewizyjna – co powinno się brać pod uwagę przy jej zakupie?

Szeroka oferta anten tego typu sprawiła, że trzeba mocno przemyśleć wybór anteny, którą planujemy zakupić. Warto wiedzieć, że uwagę trzeba zwrócić na szereg uwarunkowań, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące położenia nadajników bez trudu wyszukamy w Internecie. Liczy się też moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać powinno się w każdym przypadku ukształtowanie obszaru, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym zamontowana została antena naziemna. Duże znaczenie ma również to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy też w mieście.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Post Author: