Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

Szukasz czapsów skórzanych? Odwiedź tę stronę

Według wielu jeźdźców najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą cholewą do kolan. I choć rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, to nie są pozbawione wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek kosztują aż kilka tysięcy PLN. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużym stopniu utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewce buta. Na szczęście, czapsów i sztylp nie cechują te wady.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – główne cechy

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, zapewniające protekcję wyższej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – kończą się dopiero na pachwinie, stanowiąc ochronę dla nogi na całej długości. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych surowców. W sklepach zazwyczaj spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są też modele wykonane z tworzyw sztucznych lub tkaniny.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Ostatnie wymienione wyżej warianty charakteryzuje znacznie niższa cena. Są zatem polecane dżokejom z ograniczonym budżetem , a także dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Szeroki wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – fasony perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc również jeźdźcy mieszkający w miastach, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Kontakt:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Post Author: