Co daje oczyszczacz powietrza?

Co daje oczyszczacz powietrza?

Problem pułu zawieszonego w powietrzu zagościł już w świadomości statystycznego obywatela naszego kraju i sporadycznie bywa lekceważony. Polacy dostrzegli, że jakość powietrza, które na co dzień wdychamy, ma znaczący wpływ na nasz stan fizyczny. Póki nie zostaną wdrożone systemowe rozwiązania, każdy jest zmuszony zadbać o swoje zdrowie, na przykład poprzez zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza – rozwiązanie przydatne rezydentom wielkich miast

Im bardziej rozwinięty region, tym większa groźba pojawienia się znacznej kondensacji PM2,5 oraz PM10, czyli tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój wielu chorób płuc podatni są w szczególności rezydenci większych miast lub terenów w pobliżu zakładów przemysłowych wypuszczających do atmosfery obfite ilości pyłów zawieszonych. Codzienne używanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na istotne zmniejszenie negatywnego wpływu zanieczyszczeń na zdrowie. Oczyszczacze powietrza licznych cenionych producentów, jak np. GREE, Airdog bądź Cado, od lat obecne są w ofercie wielu sklepów, toteż nie jest to w tym momencie nowość na krajowym rynku. Co kluczowe, poza wyłapywaniem z atmosfery zanieczyszczeń, nieraz mają one również inne wartościowe funkcje.

Rodzaje i funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza produkowane są w różnych rozmiarach, dlatego bez trudu dobierzemy sprzęt odpowiednie do określonej objętości mieszkania. Oczyszczacze są niezbyt duże, toteż bez ograniczeń można je przesuwać między pomieszczeniami. Nie licząc usuwania z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, zatrzymują one też zarazki oraz grzyby, które mogą być powodem licznych chorób lub reakcji uczuleniowych, jak również groźny formaldehyd. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje oraz nawilża powietrze, co tworzy w pomieszczeniach orzeźwiającą atmosferę, a równocześnie zapewnia głębszy sen. Część urządzeń posiada również sensory ostrzegające o obecności dwutlenku węgla. Używanie oczyszczacza powietrza rekomenduje się w szczególności alergikom.

Post Author: