Bezpieczna jazda zimą – łańcuchy na koła

Bezpieczna jazda zimą – łańcuchy na koła

Łańcuchy na koła kupisz na ebagaznik.pl/pl/c/Lancuchy-sniegowe/14.

Łańcuchy samochodowe w znacznym stopniu poprawiają przyczepność auta w skrajnych warunkach – na ośnieżonych i oblodzonych drogach, przede wszystkim na spadzistych podjazdach. W niektórych państwach muszą one zawsze znajdywać się w bagażniku wszystkich samochodów przez cały rok (tak jest przykładowo w Bułgarii, Norwegii i Turcji), w pozostałych zaś są one niezbędnym elementem wyposażenia auta wyłącznie w sezonie zimowym (takie przepisy obowiązują na przykład w Polsce, Hiszpanii, Niemczech i we Włoszech). Jak zatem rodzaje łańcuchów na koła można nabyć?

Modele łańcuchów na koła

Łańcuchy na koła klasyfikujemy przede wszystkim mając na uwadze ich zastosowanie. Odróżniamy typy wykonane z myślą o wykorzystywaniu w samochodach terenowych, dostawczych, ciężarowych i osobowych, a także w autobusach. Poszczególne łańcuchy różnią się również motywem zaplotu, przekrojem i grubością ogniwa (najczęściej jest to kształt rombowy ukośny) oraz mocowaniem, które powinno być dostosowane do rodzaju felgi. Różne są również materiały, z których produkuje się łańcuchy samochodowe. W dzisiejszych czasach producenci używają najczęściej stali manganowej lub tytanowej.

Prowadzenie pojazdu z łańcuchami samochodowymi

Montaż łańcuchów na koła wymaga pewnej zręczności i za pierwszym razem może być przyczyną sporego stresu. Aby się go ustrzec się, warto potrenować tę czynność na placu manewrowym albo w garażu. Z kolei jazda z łańcuchami wymaga nieco innej techniki. Należy wystrzegać się poruszania się po odśnieżonych drogach, buksowania kół i przekraczania prędkości 50 kilometrów na godzinę. Korzystając z łańcuchów samochodowych, trzeba też koniecznie kontrolować ich napięcie oraz ułożenie – tym sposobem unikniemy ich wczesnego zużycia i tym samym przedłużymy czas ich użytkowania.

Kontakt:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]

Post Author: