Zastanawiasz się nad korekcją wad wzroku? Sprawdź, jak się je leczy

Zastanawiasz się nad korekcją wad wzroku? Sprawdź, jak się je leczy

Zainteresowany femtoLasik? Skieruj się w to miejsce.

Korekta laserowa wzroku to teraz najpopularniejsza forma korekcji astygmatyzmu, presbiopii, krótkowzroczności i dalekowzroczności, jednak niewiele pacjentów wie, iż zabiegi te są przeprowadzane przy pomocy rozmaitych technik.

Plusy zabiegu FemtoLASIK – błyskawiczny powrót do codziennych zadań

FemtoLASIK (nierzadko zwany też All-Laser-LASIK) to bezbolesna, bezinwazyjna oraz całkiem bezpieczna technika korekty takich wad jak astygmatyzm (do 6 dioptrii), krótkowzroczność (do -10 dioptrii), nadwzroczność (do +4 dioptrii) oraz niekiedy starczowzroczność. Sam zabieg nie jest długi – sprawny lekarz optometrysta może przeprowadzić go w około 20 minut. Plusem tego zabiegu jest to, iż pacjent nadzwyczaj szybko odzyskuje ostrość wzroku – właściwie w ciągu 24 godzin po zabiegu może podjąć na nowo swoje codzienne zadania. Zabieg przeprowadza się w 2 fazach i przeciwnie do tradycyjnej metody LASIK, tutaj rogówka nie jest nacinana przy użyciu skalpela. W trakcie zabiegu FemtoLASIK w pierwszej kolejności przy użyciu lasera femtosekundowego odseparowuje się płatek rogówki o grubości mniej więcej 0,1 mm, a w drugim etapie następuje modelowanie rogówki laserem excimerowym.

FemtoLASIK Topoguided jest tymczasem pewną odmianą metody FemtoLASIK, gdzie działanie lasera excimerowego jest dostosowane do każdego pacjenta. Przed przystąpieniem do zabiegu opracowuje się mapę rogówki i na jej bazie rozplanowuje się wszystkie ruchy lasera. Ten rodzaj zabiegu przeprowadza się u osób z astygmatyzmem oraz nadwzrocznością, których układ optyczny wyróżnia się nietypowym kształtem.

Metody LASEK oraz EBK

Rzadziej stosowane sposoby korekcji wzroku to przykładowo:
EBK, w którym po znieczuleniu oka z rogówki usuwa się nabłonek (ulega on potem samoistnej regeneracji), a następnie formuje się rogówkę za pomocą lasera excimerowego. EBK nazywana jest metodą powierzchniową, bowiem nie dochodzi do ingerencji w głębokie warstwy rogówki. EBK można jednakże wykorzystać wyłącznie do korekcji mniejszych wad wzroku.
LASEK – wykonywany jest u pacjentów, u których z przeróżnych przeciwwskazań nie jest rekomendowane zastosowanie zabiegu FemtoLASIK. W metodzie LASEK płatek nabłonka rogówki ściągany jest alkoholem, a nie wiązką laserową.

Kontakt:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Post Author: