Urządzenia fizjoterapeutyczne – aparat ultradźwiękowy

Urządzenia fizjoterapeutyczne – aparat ultradźwiękowy

Sprawdź, gdzie zamówić aparat ultradźwiękowy.

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz są coraz częściej wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez powodu, gdyż właściwie aplikowane ultradźwięki bardzo pozytywnie oddziałują na nasze zdrowie. Stosuje się je do masażu mięśni, a wyzwalana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Z tego powodu masaż ultradźwiękami stosuje się do uśmierzania bólu, usprawnienia przepływu limfy oraz redukowania napięcia mięśniowego. Powyższe działanie możliwe jest jednak tylko z wykorzystaniem odpowiedniego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – sposób działania?

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko wieku, bazuje na dwóch rodzajach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają pozytywne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Z kolei efekty termiczne polegają w głównej mierze na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – stawów, blizn, wiązadeł oraz ścięgien i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do dużego wysiłku bądź przy leczeniu różnego typu stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny czy przenośny?

Funkcjonują dwa warianty aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie opcją idealną kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów bądź podejmujących ich w wielu gabinetach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje dużą ilość pacjentów – głównie w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie najlepszym rozwiązaniem.

Kontakt:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Post Author: