Laserowa korekta wzroku – poznaj zalety i przeciwwskazania

Laserowa korekta wzroku – poznaj zalety i przeciwwskazania

Wejdź na https://voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/, aby otrzymać informacje o laserowej korekcji Kraków.

Wygoda w codziennych sytuacjach, możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych czy dostęp do rozmaitych zawodów – to zaledwie kilka z powodów, które skłaniają pacjentów do wykonania korekcji laserowej wzroku. Popularność tej metody w ostatnich latach nieustannie rośnie, do czego przyczynia się z pewnością niezmiernie niskie niebezpieczeństwo możliwych komplikacji oraz doskonalsza technologia (i będąca jej następstwem redukcja cen leczenia). Za rozważeniem wykonania zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają też kwestie zdrowotne. Wiele badań wykazuje bowiem, że nie korygowane wady wzroku mogą przekształcić się w dużo poważniejsze problemy, bo stanowią czwarty (zaraz po zaćmie, jaskrze i zwyrodnieniu plamki) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z miopią zmaga się jeden na trzech Europejczyków.

Laserowa korekcja wzroku – czy warto?

Korekcja laserowa wzroku wykorzystuje technologię formowania rogówki przy użyciu skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez spłaszczenie rogówki w jej centrum uzyskuje się znakomite rezultaty. Unosząc jej środek oraz redukując jej obwód, można natomiast wyeliminować problem dalekowzroczności. Obecnie szeroko rozpowszechnionych typem lasera używanego podczas procedur laserowej korekcji jest laser femtosekundowy, wysyłający krótkie impulsy światła IR. Umożliwia to wykonanie dokładnego modelowania, a przy tym redukuje zagrożenie naruszenia pozostałych elementów rogówki. Za poleceniem tej formy leczenia wad wzroku przemawia masa czynników. Najważniejsze to przede wszystkim mała inwazyjność, efektywność, precyzja oraz prawie nie występujące ryzyko komplikacji. Trzeba napomknąć także o tym, iż zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekcja wzroku – lekarz nie zgodzić się na zabieg

Nim zaplanujemy poddanie się zabiegowi, trzeba mieć świadomość tego, że w sporadycznych sytuacjach lekarz nie podejmie się jego przeprowadzenia. Wśród najpoważniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy w szczególności infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne, schorzenia oczu jak np. zaćma, ciążę oraz karmienie piersią czy wiek poniżej 21 roku życia.

Kontakt:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Post Author: