Endodoncja mikroskopowa – jak wybrać lekarza?

Endodoncja mikroskopowa – jak wybrać lekarza?

Leczenie kanałowe dla wielu z czytelników nie jest miłym zagadnieniem. Obecnie natomiast, stosując odpowiednie sprzęty i – w szczególności – efektywne środki przeciwbólowe, stomatolodzy są w stanie zagwarantować pacjentom, że leczenie będzie całkowicie komfortowe. Leczenie kanałowe okazuje się niezbędne zawsze, jeśli pojawi się stan zapalny miazgi zęba czy tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na użyciu supercienkich sprzętów, przez co dentysta może dotrzeć do głęboko położonych partii zęba. Dobrze przy tym wiedzieć, że w leczeniu kanałowym korzysta się też z innych, często naprawdę złożonych technicznie narzędzi. Których?

Sprzęt do leczenia kanałowego

Oprócz sprzętów ręcznych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym naprawdę istotne są mikroskopy operacyjne, które obraz ze środka zęba transmitują do ekranu w zasięgu wzroku lekarza, ograniczając prawie do zera ryzyko wszelkiego rodzaju błędów. W leczeniu kanałowym istotne będzie także mierzenie głębokości kanałów. Osiągnięcie sporej dokładności umożliwiają specjalistyczne urządzenia cyfrowe – endometry. Poza tym stomatolodzy wykorzystują także specjalne narzędzia, jakie pozwalają na automatyczne opracowanie kanałów, a dzięki temu – zdecydowane skrócenie wizyty i polepszenie samopoczucia pacjenta.

Leczenie kanałowe a fundusz zdrowia

Rozpoczynając leczenie kanałowe warto pamiętać, iż nie zawsze jest ono refundowane przez fundusz zdrowia. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami zapewnione jest pacjentom poniżej 18 roku życia. Pozostali nie są zobowiązani, by płacić za leczenie kanałowe zębów z przodu – siekaczy oraz kłów. Leczenie kanałowe zębów trzonowych będzie zaś pełnopłatne. Jeżeli jest ono niezbędne, powinniśmy wybrać się do stomatologa dysponującego odpowiednimi narzędziami i zawczasu dowiedzieć się, co o jego usługach dotychczasowi klienci piszą w sieci.

Post Author: