Filtry powietrza klasy F7 i H13 – gdzie znajdują zastosowanie?

Filtry powietrza klasy F7 i H13 – gdzie znajdują zastosowanie?

Dowiedz się, gdzie nabyć filtry hepa h14, wejdź na marss.pl/oferta/filtry-absolutne-hepa/filtr-absolutny-hepa-z-separatorami-aluminiowymi/

Nie ma co się oszukiwać: jakość powietrza w Polsce nie jest dobra. Pod tym kątem nasz kraj zajmuje jedną z ostatnich pozycji pośród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia przekazywane są kolejne komunikaty o przekroczeniu norm stężenia pyłów PM2.5 oraz PM10 i dlatego też nadal poszukiwane są wydajne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w pomieszczeniach, w których utrzymanie czystości powietrza jest nadzwyczaj ważne (przykładowo w szpitalnych salach intensywnej terapii).

Filtry dokładne minipleat do powszedniego zastosowania

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), innymi słowy filtry powietrza wysokiej efektywności, znane i stosowane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne m.in. w domowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych montowanych w biurowcach, budynkach mieszkalnych lub urzędach świetnie zdadzą egzamin uniwersalne filtry dokładne mini-pleat, które w zależności od klasy są w stanie wyłapać pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki są składową smogu. Nie są dla nich problemem także takie zanieczyszczenia, jak pyłki roślin, włosy lub dym tytoniowy. Kupując filtry dokładne F7 czy F9 wypada zwrócić uwagę nie tylko na ich wydajność, ale również na jakość ich konstrukcji. Te wytwarzane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa posiadają stalową ocynkowaną ramę, która wyróżnia się znaczną wytrzymałością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom wilgoci, temperatury) i uszkodzenia mechaniczne. Skuteczny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego chroniony jest po stronie wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach mini-pleat papier filtrujący złożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, że filtry te posiadają dużą żywotność. Filtry minipleat produkowane są w wielu wymiarach dostosowanych do wymagań każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – sprawna filtracja w ekstremalnym środowisku

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są natomiast filtry o stanowczo wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą mogą zapewnić filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez separatory z aluminium, a wytrzymała obudowa, również sporządzona z ocynkowanej stali, jest odporna na zmiany temperatury i wilgoć, co umożliwia efektywną filtrację w wymagającym środowisku (nawet do 80°C). Filtry tego rodzaju montowane są tam, gdzie powinno się zachować wyśrubowane normy czystości powietrza, np. na liniach produkcyjnych w branży energetycznej.

Fotografia dzięki uprzejmości marss.pl.

Kontakt:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46

Post Author: