Zbiornik ze stali nierdzewnej dla branży spożywczej i kosmetycznej

Zbiornik ze stali nierdzewnej dla branży spożywczej i kosmetycznej

Jednym z najbardziej stabilnych chemicznie stopów jest stal nierdzewna. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie ulega korozji i zachowuje swoje właściwości nawet w skrajnych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wytrąca się ze stopu i formuje na powierzchni niedostrzegalną gołym okiem powłokę. Ochrania ona stal przed negatywnym wpływem rozmaitych substancji chemicznych, a także polepsza jej wytrzymałość na nieprzychylne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są używane w wielu dziedzinach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w przemyśle kosmetycznym

Z uwagi na to, iż stal nierdzewna nie reaguje z substancjami używanymi do wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są szeroko stosowane w tym przemyśle. Służą one zarówno w procesie produkcyjnym, jak i do magazynowania dużych ilości gotowych mieszanek. Wspomniane wcześniej cechy sprawiają, iż zbiorniki nierdzewne są też świetnym rozwiązaniem dla przemysłu chemicznego oraz zakładów wytwarzających i przetwarzających materiały opałowe.

Zbiorniki nierdzewne w branży spożywczej

Zbiorniki nierdzewne są często wykorzystywane w przeróżnych fabrykach z szeroko pojętej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych czy też zakładach przetwórstwa. W piekarniach, browarach czy gorzelniach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wykonane z tego materiału. Oferta podmiotów zajmujących się produkcją zbiorników ze stali nierdzewnej cieszy się powodzeniem w sektorze spożywczym przede wszystkim dlatego, że na tego typu pojemnikach nie powstaje nalot, który mógłby sprzyjać zanieczyszczeniu ich zawartości dzikimi drożdżami czy bakteriami.

Post Author: