Uszczelnianie okien – nie trać niepotrzebnie ciepła w domu

Uszczelnianie okien – nie trać niepotrzebnie ciepła w domu

Zajrzyj na serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/, aby uzyskać informacje o nieszczelnych oknach plastikowych.

Na komfort domowników ma znaczny wpływ stan techniczny okien. Okna chronią mieszkanie przed wilgocią i zimnem, ale również separują je od ulicznego zgiełku. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie zapewniają stosownych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale też, ze względu na pokaźną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze powody ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co należy wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, przegląd stanu technicznego okien powinno się wykonać przynajmniej raz na rok. Nie warto tego lekceważyć, bo po tym czasie potencjalne usterki mogą być już tak poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można rozpoznać po oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej siły trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, w konsekwencji, straty energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych surowców, polega głównie na ich wyregulowaniu (przeważnie służy do tego śruba umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z niskimi i wysokimi temperaturami, wiatrem, jak również wilgocią mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej zrobimy zlecając to profesjonalnej firmie oferującej uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie czy innych dużych aglomeracjach, ale także i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Post Author: