Regulacja okien – czy taka usługa jest zalecana?

Regulacja okien – czy taka usługa jest zalecana?

Jeśli potrzebujesz zlecić regulację okien Warszawa, kliknij w to miejsce.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to usługa, jaka ma być wykonywana zawsze, kiedy pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim oraz zimowym – by przyzwoicie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiego powodu jest to znaczące!

Po co wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie pozwala ustawić optymalną szczelność okna, jakkolwiek też zapobiega wypaczeniom oraz defektom ramy.
Wyróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a wnikliwie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, która oddziałuje na szczelność okna, a wobec tego na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, inaczej wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby zmniejszyć, żeby okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje kłopoty z zamykaniem okna bądź działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wyeliminować.

Jak w szeregu przypadków powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na podstawie podanych wyżej wiadomości, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeśli jednak pojawiają się problemy z zamykaniem okna albo klamka stawia opór, należałoby oprócz tego wezwać ekspertów od regulacji okien, jacy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Post Author: