Opieka nad grobami

Opieka nad grobami

Dalsze informacje o opiece nad grobami Kraków na www.pong-malopolska.pl

Wygląd pomników zmarłych krewnych jest wyrazem naszego szacunku. Nie zawsze niestety mamy czas, by się nimi zająć – także, kiedy nagrobki zlokalizowane są w tej samej miejscowości, w którym żyjemy. Szczególne trudności zaczynają się natomiast, jeśli naszych krewnych pochowaliśmy z dala od miejsca zamieszkania – w podobnych przypadkach na opiekę nad grobami niewątpliwie nie zarezerwujemy sobie czasu. Nie oznacza to jednak, że pomniki są skazane na to, by zostać brudne – świetnym rozwiązaniem będzie wtedy płatna opieka nad grobami. Na czym polega taka pomoc?

Zainteresowanie opieką nad grobami – skąd się bierze?

Na taką usługę decydują się nie tylko ludzie, którym brakuje czasu – wśród korzystających z usług specjalizujących się w tym przedsiębiorstw nietrudno znaleźć także emerytów, którzy na sprzątanie grobów zmarłych krewnych po prostu nie mają zdrowia. Firmy, których domeną jest opieka na grobami nierzadko proponują także pochodne usługi, takie jak zakładanie siedzeń albo pomoc w dopełnieniu najtrudniejszych formalności oraz poprawienia napisów.

Koszty opieki nad grobami

Stawki, jakie będziemy musieli opłacić osobom opiekującym się nagrobkami naszych bliskich są bardzo różne. Zależą przede wszystkim od zakresu usług – kiedy decydujemy się na jedynie jednorazowe czyszczenie, wydamy od 30 do 40 PLN. Jeśli jednak chcemy, by przedsiębiorstwo czyściło grób regularnie, powinniśmy pogodzić się z kosztem rzędu 400 PLN rocznie. Nie zapominajmy, iż koszty zależne są również od rozmiarów grobów, zaś najdroższe będzie utrzymanie wieloosobowych grobowców.

Kontakt:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]

Post Author: