Niesamowite ujęcia z lotu ptaka – filmowanie z powietrza

Niesamowite ujęcia z lotu ptaka – filmowanie z powietrza

Kadry z lotu ptaka są bez wątpienia ozdobą każdej produkcji filmowej. Bez względu na to, czy rejestrowana jest siatka ulic metropolii, terytoria leśne czy może tereny nad rzekami lub jeziorami, z powietrza wyglądają zwykle dużo bardziej spektakularnie niż z z poziomu horyzontu. Nie powinno zatem dziwić, iż filmowanie z powietrza jest nieraz stosowane przez autorów różnorodnych obrazów filmowych – zarówno tych komercyjnych, jak i artystycznych. Do niedawna ich nagranie było niezwykle drogie i uciążliwe – wiązało się z koniecznością wypożyczenia śmigłowca bądź samolotu oraz zastosowaniem odpowiedniego sprzętu. Dzisiaj jednak filmowanie z powietrza jest dużo tańsze i mniej skomplikowane pod kątem logistycznym – wystarczy wykorzystać do tego drona. O czym pamiętać poszukując specjalisty, który nagra dla nas takie filmy? Dlaczego warto zdecydować się na takie filmy?

Filmowanie z powietrza w klipach dla urzędów i biznesu

Filmowanie z powietrza to metoda, którą z powodzeniem można zastosować w przeróżnych projektach marketingowych. Rewelacyjnie sprawdza się w filmach promocyjnych. Nieistotne jest to, czy chodzi o kilkunastominutowe, rozbudowane produkcje, czy też kilkuminutowe spoty. Ujęcia z powietrza mogą uzupełniać klipu albo też stanowić jego większość (a w niektórych przypadkach nawet jego całość). Filmy z tego typu ujęciami można użyć do promowania różnych biznesów – zarówno ogromnych przedsięwzięć, jak i mniejszych inicjatyw. Dobrze zdają egzamin też w reklamowaniu działalności urzędów miejskich (zwłaszcza, jeśli chodzi o reklamy adresowane do turystów i informujące o rozbudowie infrastruktury) czy organizacji zajmujących się ochroną środowiska. Filmowanie z powietrza to też świetny sposób na to, żeby zaprezentować stopień powodzenia i skalę różnych inwestycji – np. budowlanych, drogowych czy przemysłowych.

Do filmowania z powietrza zatrudnij wykwalifikowanego operatora z certyfikatem UAVO

To, jak będą prezentować się filmy zawierające zdjęcia wykonywane z drona zależy w dużym stopniu od zdolności specjalisty obsługującego urządzenie. Dużo odnośnie jego umiejętności oraz klasy drona i wykorzystanej w nim kamery, powiedzą nam filmy, które dana osoba dotychczas wykonała – z reguły możemy zobaczyć je online. Sterujący sprzętem rejestrującym powinien dysponować także certyfikatem UAVO, potwierdzającym jego zdolności i upoważniającym do legalnego prowadzania lotów komercyjnych VLOS (w zasięgu wzroku) i BVLOS (czyli poza zasięgiem wzroku).

Post Author: