Nie musisz kupować drukarki 3D. Drukowanie zleć firmie CadXpert

Nie musisz kupować drukarki 3D. Drukowanie zleć firmie CadXpert

Druk 3D Kraków - ta niezwykła oferta Cię zadowoli.

Wydruki 3D są usługą adresowaną zarówno do osób fizycznych, jak i firm. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Usługa jest adresowana głównie do inżynierów, pracowników sekcji badawczo-rozwojowych i technicznych, konstruktorów, projektantów CAD oraz przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda osoba czy też firma, która potrzebuje prototypu bądź modelu koncepcyjnego wydrukowanego przy pomocy technologii SLS,SLA, FDM, PolyJet, i DMLS, może złożyć zamówienie na te usługę zakładając, iż nie posiada własnej drukarki 3D.

Profesjonalny druk 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem świadczy również usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Poza wymienionymi powyżej usługami CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy także strefę wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne informacje od producentów urządzeń do druku 3D, jak i przygotowane przez specjalistów CadXpert. Firma CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjny druk 3D drobnych elementów

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania prototypów. Ta technologia – zwana również stereolitografią – bazuje na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy wiązką lasera. Do kogo skierowana jest oferta druku 3D metodą SLA? Do osób albo firm, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technika, która zapewnia niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk bardzo wąskich ścianek, wyrazistych krawędzi, detali oraz wygładzonej powierzchni.

FDM – drukowanie 3D modeli koncepcyjnych oraz prototypów

Najbardziej rozpowszechnioną metodą drukowania 3D jest FDM – za jej popularnością stoi atrakcyjna relacja kosztów do jakości, jak również możliwość korzystania z filamentów w ogromnej palecie kolorystycznej. W trakcie druku w technologii FDM model pokrywa się kolejnymi warstwami materiału termoplastycznego – istnieje możliwość wyboru grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany najczęściej przy pomocy drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń przemysłowych Stratasys. Z tej techniki druku korzystają firmy potrzebujące prototypów albo modeli koncepcyjnych.

Druk 3D metodą SLS

Technologia drukowania 3D metodą SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak przedstawiona powyżej technika SLA. Również tutaj nakładane są następne warstwy tworzywa – w tym wypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najistotniejsze atuty tej techniki druku 3D? SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia laserowego scalania proszku poliamidowego gwarantuje wytrzymałość chemiczną i mechaniczną oraz precyzję konturów.

Kontakt:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Post Author: