Jak i gdzie zorganizować przyjęcie komunijne?

Jak i gdzie zorganizować przyjęcie komunijne?

Potrzebujesz szczegółowych informacji o pełnej ofercie przyjęć komunijnych w Krakowie i okolicach? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/.

Impreza komunijna jest dla pociechy równie ważnym zdarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nie powinno to zadziwiać, gdyż to najczęściej pierwsza rzeczywiście duża zabawa rodzinna, na której dziecko ma świadomość, iż wszyscy zaproszeni skoncentrowani są jedynie na nim. W związku z tym rodzice starają się, aby ten dzień uchował się przez lata w jego wspomnieniach.

Lokal na komunię – szukaj jak tylko zostanie ogłoszony dzień wydarzenia

Jeszcze przed rozsyłką zaproszeń na sakrament rodzice muszą wiedzieć czy ugoszczą rodzinę we własnym mieszkaniu czy konieczne będzie zarezerwowanie lokalu. Obiad dla zaproszonych w mieszkaniu jest najczęściej możliwe wówczas, jeśli planujemy uroczysty obiad wyłącznie dla wyjątkowo bliskiej kilkuosobowej grupy krewnych, lecz to już nieczęste przypadki. Obiady komunijne przeobraziły się w ostatnich dziesięcioleciach w duże eventy rodzinne, na które przyjeżdża nawet do kilkudziesięciu gości, zatem często urządzane są w salach weselnych albo restauracjach. Jeżeli chcemy zabukować najodpowiedniejszy lokal, radzimy rozpocząć poszukiwania sali, jak tylko zostanie ustalony dzień sakramentu. W sezonie komunijnym sporym problemem może być także znalezienie dobrego dostawcy cateringu, dlatego opłaca się wybrać takie miejsce na organizację obiadu, które współpracuje z własnym, doświadczoną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w opracowaniu dań na komunię. Kluczowe jest również to, aby lokal na komunię zlokalizowany był tak, by transport wszystkich gości z kościoła był szybki i komfortowy.

Organizacja przyjęcia komunijnego – prezenty, fotograf, animator

Nie zapomnij wynająć fotografa, który uwieczni ku pamięci ten dzień – zarówno obrządek w kościele, jak następujący później obiad dla zaproszonych. Obyczajem są również stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Sala na komunię musi więc wyróżniać się malowniczymi, schludnymi wnętrzami. Kolejną zaletą będzie dostęp do przylegającego ogrodu, gdzie przy sprzyjającej pogodzie uda się zrealizować sesję zdjęciową w plenerze. Możliwość wyjścia do ogrodu to dodatkowa atrakcja dla kilkuletnich gości przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich wielu, warto zastanowić się nad zatrudnieniem animatora, który urozmaici dzieciom czas interesującymi zabawami.
Rzecz jasna, zaproszeni na obiad komunijne przyniosą upominki dla dziecka. Rodzice zwykle zgadzają się na pełną dowolność z tym obszarze. Jednak w zaproszeniu można zaznaczyć, iż nie zgadzamy się na niektóre typy prezentów, np. quada bądź zabawki-pistolety.

Kontakt:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Post Author: