Implantologia – co warto wiedzieć?

Implantologia – co warto wiedzieć?

Dawniej osoby, które z różnych powodów ”zgubiły” zęby, skazane były na to, żeby korzystać z protez. Nie jest to jednak dobre wyjście, bo protezy wymagają czasochłonnej pielęgnacji, zaś ich zakładanie nie będzie zbyt wygodne. Z tego względu tak sporym uznaniem wyróżniają się implanty, które okazują się znacznie bardziej komfortowe, ale także mają wiele innych plusów. Implantologia wszak umożliwia osiągniecie widocznych długo efektów, ograniczając do zera ryzyko poluzowania implantu. Dobrze zatem powiedzieć kilka słów o tym, jak przebiega operacja wykonania implantów zębów, jakie typy są stosowane przez stomatologów implantologów i jak znaleźć specjalistę, który wszczepi dla nas implanty zębów.

Implantologia – jak przebiega leczenie?

Współcześnie implantologia wykorzystuje 2 typy implantów – najczęściej wykonywane o długości 1 cm oraz trochę krótsze, a więc 6 mm. Implant wykonany z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nanotechnologia natomiast umożliwia duże zmniejszenie czasu dochodzenia do siebie – pacjent nie notuje jakichkolwiek dolegliwości już po 3 miesiącach. Do tego czasu musi stosować chłodne okłady, a od razu po operacji – unikać gorących dań, alkoholu oraz tytoniu. Ważne jest też stosowanie specjalnych preparatów, które likwidują dyskomfort oraz opuchliznę.

Implantologia – któremu lekarzowi zaufać?

Implantologia wywiera ogromny wpływ na jakość życia pacjentów – dlatego tak istotne jest to, by znaleźć odpowiedniego specjalistę. Jak jednak ustrzec się niemiłych pomyłek oraz trudności zdrowotnych? Słusznie postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębowych dentyście z dużym doświadczeniem i korzystnymi komentarzami poprzednich klientów. Jak je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwiska specjalisty z pewnością znajdziemy istotne wskazówki.

Post Author: