Gdy planujesz remont zadbaj o wywóz odpadów

Gdy planujesz remont zadbaj o wywóz odpadów

Odnowienie mieszkania, prace w ogrodzie, budowa lub przebudowa domu, sprzątanie piwnicy albo strychu – co łączy te, z pozoru w ogóle niepowiązane ze sobą zajęcia? W ich przypadku wytwarzane są pokaźne ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Zużyte sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także ziemia i odpady zielone muszą być dostarczone do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Co jednak zrobić, jeżeli nie możemy przewieźć ich na własną rękę? W takich sytuacjach najodpowiedniej zrobimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Kontenerowy wywóz śmieci – jak to działa?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa, która pozwala uniknąć wywożenia odpadów do PSZOK-u. Zajmująca się nim firma usługowa użycza klientowi kontener o objętości dostosowanej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może przez czas wskazany w umowie zapełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, że poniesie następstwa przewidziane za ich nieprawidłowe składowanie. W określonym w umowie dniu firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z zawartością. To na niej leży teraz obowiązek zadbania o legalną utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i praktycznym.

Komu rekomendujemy kontenerowy wywóz odpadów?

Wywóz odpadów zamawiają różni klienci. Z jasnych powodów usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy zazwyczaj nie są w stanie zapewnić przewozu odpadów do PSZOK-u. Z uwagi na wygodę, wywóz odpadów jest także niejednokrotnie wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa budowlane, ogrodnicze czy remontowe. W sezonie zimowym to również najlepszy sposób na magazynowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, boisk, trawników czy parkingów.

Post Author: