czyszczenie malware wordpress, usuwanie wirusów wp

Czyszczenie WordPress z malware powierz profesjonaliście

WordPress stał się w minionych latach tak popularnym systemem zarządzania treścią, iż ilość witryn oraz sklepów tworzonych z jego użyciem szacuje się w tej chwili na setki milionów. Powszechność korzystania z tego CMS-a powoduje, iż strony wykonane na WordPressie są ulubionym celem ataków hakerów. W razie zainfekowania strony malware, nieodzowne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Po czym zidentyfikować zawirusowaną stronę na WordPress?

Nie możesz zalogować się na stronę? Informacje zostały podmienione bez Twojej ingerencji? Na witrynie znalazłeś przekierowania do obcych Ci adresów? A może ze witryny internetowej rozsyłana jest niechciana poczta? To tylko kilka z popularnych przykładów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takiej sytuacji wymagane jest błyskawiczne działanie, żeby znaleźć powód infekcji, a następnie przywrócić witrynę internetową do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek lub po atakach hakerów należy powierzyć specom od tego typu zadań, ponieważ naprawa zawirusowanego WordPressa z reguły przekracza umiejętności ludzi, którzy każdego dnia zajmują się wyłącznie tworzeniem sklepów i stron www na tym CMS-ie.

Usuwanie infekcji ze strony www – kompleksowe sprawdzenie baz danych i plików strony

Spece podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron tworzonych na WordPressie w obrębie swoich działań naprawczych wykonują dokładne sprawdzenie plików i baz danych strony. Analizują pliki htaccess oraz wp-config, jak również kod zainstalowanych na stronie motywów i wtyczek. W procesie czyszczenia zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które obniżą ryzyko kolejnych ataków. Jeżeli długotrwałe zawirusowanie przyczyniło się do włączenia strony do listy zagrożeń (na przykład w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z CMS-a fachowcy podejmują też wymagane czynności w celu wykreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Okresowe uaktualnianie systemu zarządzania treścią i wykorzystywanych na stronie wtyczek jest szczególnie istotne, ponieważ likwidacja wszelkich efektów ataku hakerskiego nie daje pewności, że analogiczny kazus nie nastąpi za kilka miesięcy.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Post Author: