Co zrobić z rupieciami w piwnicy? Zleć wywóz mebli

Co zrobić z rupieciami w piwnicy? Zleć wywóz mebli

Dowiedz się, kto oferuje utylizację starych mebli Kraków.

Większość z nas na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie potrzebujemy, a których nie potrafimy się pozbyć z różnych przyczyn. Przeważnie przenosimy je do piwnicy, na poddasze bądź do komórki lokatorskiej, żeby nie zajmowały miejsca w mieszkaniu. Kłopot jednakże w tym, iż po pewnym czasie i te pomieszczenia stają się tak ciasne, iż zwyczajne korzystanie z nich okazuje się do zniesienia. Dopiero to popycha większość z nas do przeprowadzenia dogłębnych porządków, stanowiących sposobność do tego, aby pozbyć się nagromadzonych przedmiotów. Takie duże sprzątanie nierzadko organizujemy również, kiedy nabywamy zaniedbaną nieruchomość albo otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie. Trzeba więc posiadać wiedzę, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak bez problemu wykonać wywóz starych mebli z piwnicy, strychu i mieszkania.

Zleć wywóz starych mebli i nie mieszaj ich ze zwykłymi śmieciami

Odpady takie jak popsute meble, sprzęty elektroniczne, zużyte panele ścienne lub podłogowe czy elementy stolarki okiennej nie powinny trafić do pojemnika zarezerwowanego na odpady komunalne. Jeśli potrzebujemy się ich pozbyć, do wyboru mamy trzy rozwiązania. Pierwsze to osobiste odwiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednak posiadania adekwatnie dużego samochodu. Następne to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te przeprowadzane są zazwyczaj raz w miesiącu – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy zatem zobligowani znaleźć miejsce na przetrzymanie śmieci o znacznej objętości. Najwygodniejsze jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odwiezie odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zadba ono także o legalny recykling jego zawartości. Firmy wypożyczające kontenery często świadczą także profesjonalną asystę przy sprzątaniu poddasza, komórki względnie całego mieszkania.

Utylizacja starych mebli – powtórne pozyskanie surowca

Jeżeli stare meble zostaną przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub przedsiębiorstwa trudniącego się utylizacją zawodowo, nie będą spopielone ani nie trafią na składowisko. Po rozmontowaniu ich na elementy składowe, a następnie posortowaniu ich podług tworzywa, z którego zostały wytworzone, mogą być znów przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia kolejnych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a konkretnie drewna, z którego w przeważnie są one wytworzone, polega z reguły na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które następnie stosuje się do wyrobu kolejnych szaf, stołów lub półek.

Kontakt:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]

Post Author: