Chrzciny – jak je zorganizować i kiedy warto wybrać lokal?

Chrzciny – jak je zorganizować i kiedy warto wybrać lokal?

Pełna oferta chrzcin w Krakowie.

Dla rodziców chrzciny są pierwszą istotną rodzinną okolicznością związaną bezpośrednio z ich nowo narodzoną pociechą, w związku z tym starają się, by wszystko w ten dzień było dopracowane. Planowanie chrzcin może być jednakże wyzwaniem, w szczególności jeśli na chrzest zaprasza się sporą grupę bliskich i znajomych. W tym wpisie znajdziesz parę porad, które wesprą cię w tym zadaniu.

Nie ma się co śpieszyć – daj sobie czas na skrupulatne zaplanowanie chrzcin

Dawniej chrzciny odbywały się zaraz po urodzeniu pociechy, nieraz wręcz w tym samym dniu, z uwagi na znaczną śmiertelność niemowląt. Z upływem lat chrzciny przekształciły się w istotne wydarzenie nie tylko dla bliskich krewnych dziecka, więc są wyprawiane zazwyczaj parę miesięcy po jego narodzinach. Umożliwia to skrupulatne przemyślenie istotnych kwestii tej okoliczności, czyli wybór matki i ojca chrzestnych, a także świątyni, w której będzie udzielony sakrament. Umawiając z parafią dzień obrzędu zalecamy wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie nieodzowne na zaproszenie gości, jak również organizację dla nich posiłków oraz noclegu, jeśli będą przyjeżdżać do nas z daleka. W wysłanych zaproszeniach należy umieścić prośbę o potwierdzenie przez zaproszonych swojego uczestnictwa, co jest potrzebne do wyliczenia ile osób finalnie przyjdzie nam ugościć. Nie krępujmy się także poinformować, jakiego podarunku pragnęlibyśmy dla pociechy. Rodzina zwykle stawia na zabawki, jednak rodzicom przydadzą się dużo bardziej użyteczne podarki, jak choćby ubranka, fotelik samochodowy oraz wózek dla dziecka.

Lokal na chrzest czy impreza w domu – na co się zdecydować?

Zaledwie dwie dekady temu chrzciny planowano na ogół w mieszkaniu rodziców dziecka, z tej przyczyny nie każdy uczestnik obrzędu w świątyni mógł być gościem odświętnej imprezy. Dziś obiad dla sporej grupy członków rodziny oraz bliskich i dalekich znajomych dumnych rodziców jest już normą. Analizując oferty lokali, w których można wyprawić przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko zagwarantują ślicznie przystrojone pomieszczenia, ale także kooperują z dostawcą cateringu, który przygotuje kartę dań harmonizującą z charakterem wydarzenia oraz który zagwarantuje umiejętną obsługę uczestników. Jeśli sakrament wyznaczony jest na na miesiąc letni, warto znaleźć salę na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym fotograf albo rodzina wykona pamiątkowe zdjęcia, a najmłodsi uczestnicy imprezy zamiast dąsać się przy stoliku mogą bawić się na dworze. Ważny jest także taki dobór lokalu na chrzest, aby przejazd z kościoła do miejsca docelowego był wygodny, podobnie jak powrót gości do domu bądź wynajętego noclegu.

Kontakt:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Post Author: