Chirurgia stomatologiczna – leczenie bez bólu i komplikacji

Chirurgia stomatologiczna – leczenie bez bólu i komplikacji

Niektóre choroby zębów i dziąseł nie mogą być uleczone podczas standardowych zabiegów dentystycznych. Gdy takie metody leczenia okazują się nieskuteczne, dentysta podejmuje decyzję o rozpoczęciu leczenia z zastosowaniem technik chirurgii stomatologicznej. Choć to określenie dla większości pacjentów brzmi przerażająco, to dzisiejsza medycyna dysponuje technologiami i środkami, które sprawiają, że nawet wyjątkowo złożone zabiegi są dla pacjenta zupełnie bezbolesne, a powikłania należą do rzadkości.

Jakie zabiegi wykona dentysta chirurg?

Do zabiegów najczęściej prowadzonych przez chirurga dentystę należą usunięcie fragmentów zębów (np. wierzchołków korzeni lub całych korzeni) oraz ich ekstrakcje. Takie zabiegi wykonuje się, jeśli zęby są w złym stanie – przede wszystkim na skutek zaawansowanej próchnicy bądź często powracających stanów zapalnych. Dentysta chirurg zajmuje się ponadto podcinaniem wędzidełka, jak również zabiegami mającymi na celu odbudowę różnych części przyzębia – np. sterowaną regeneracją kości i tkanek miękkich. Do dentysty chirurga trzeba ponadto zgłosić się w celu przygotowania jamy ustnej do leczenia protetycznego.

Chirurg stomatolog a skuteczne znieczulenie

Zabiegi, na których skupia się chirurgia stomatologiczna jeszcze kilkanaście lat temu kojarzyły się z odczuwaniem bólu. W dzisiejszych czasach jakkolwiek dostępne są środki, które zupełnie eliminują przykre doznania. Ponadto pacjenci, którzy przeraźliwie boją się fotela dentystycznego, mogą otrzymać pomocnicze leki uspokajające, a nawet poprosić o przeprowadzenie zabiegu w stanie pełnej narkozy.

Post Author: