Chirurg stomatolog – czym się zajmuje?

Chirurg stomatolog – czym się zajmuje?

Nie wszystkie schorzenia jamy ustnej możemy wyeliminować zwykłymi metodami. Jeżeli okazują się one nieskuteczne, ostatnim wyjściem bywa zazwyczaj któraś z metod chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego warto udać się między innymi w razie uszkodzeń dziąseł, konieczności umieszczenia sztucznych zębów lub mostów, dużych uszkodzeń zębów i schorzeń tkanek miękkich – na przykład różnego rodzaju nowotworów bądź owrzodzeń. Jakie metody bywają zatem wykorzystywane w czasie leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza wybrać się, żeby zabiegi były bezbolesne i nie przytrafiły się nam niemiłe niespodzianki?

Jak pomoże chirurg stomatolog?

Z pewnością najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem są usunięcia zębów – także tych znacznie uszkodzonych, potrzebujących nacięcia dziąsła oraz dłutowania. W przypadku dużych ubytków lub chorych po złamaniach potrzebne jest czasem odbudowanie kości – to również należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz para się również leczeniem różnych schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych wcześniej nowotworów czy owrzodzeń – oraz regeneracją uszkodzonych tkanek.

Który chirurg stomatolog będzie odpowiedni?

Jak łatwo się domyślić, wybór złego chirurga stomatologa może być przyczyną poważnych trudności. Warto więc powiedzieć parę zdań na temat tego, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog oraz jakimi rzeczami kierować się przy poszukiwaniach lekarza. Najważniejsze będzie niewątpliwie to, aby wykorzystywał on tylko nowoczesne urządzenia i, co najistotniejsze, leki przeciwbólowe. Duże znaczenie ma też nastrój w gabinecie oraz stosunek stomatologa do chorych – dużo mówią nam na ten temat komentarze dotychczasowych pacjentów, a te znajdziemy między innymi w sieci bądź wśród przyjaciół.

Post Author: