Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Tutaj uzyskasz rzetelną pomoc profesjonalistów z biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie finansów w małych firmach okazuje się zazwyczaj źródłem sporych problemów. Drobne podmioty zwykle nie są w stanie przyjąć specjalisty ds. finansów na stałe, zaś ich szefowie często nie są gotowi odpowiednio pokierować finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy jedynie postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż jakość usług będzie satysfakcjonująca?

Nie musisz przyjmować do pracy księgowego – korzystaj z doradztwa biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego warto postawić przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli powierzymy budżet przedsiębiorstwa ekspertom, zyskamy gwarancję, że konsekwencją potencjalnych kontroli prowadzonych przez Urząd Skarbowy nie będzie nałożenie kary. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność funduszy oraz pracy – nie trzeba zajmować się finansami samodzielnie, ani rekrutować do pracy księgowego na pełen etat. Warto również nadmienić o swobodzie, jaką dają takie usługi. W dzisiejszych czasach nie trzeba już codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, dlatego że mnóstwo kwestii można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa korzystając z e-maila.

O jakich sprawach nie zapominać przy wyborze biura rachunkowego?

Wybierając biuro rachunkowe nie można sugerować się wyłącznie cenami porad – nadzwyczaj niskie koszty obsługi z reguły oznaczają jej niską jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego pracownicy mają odpowiednie uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku albo certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy wyliczanie składek ZUS.

Kontakt:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]

Post Author: