Wywóz odpadów w czasie remontu – kontenery na gruz

Wywóz odpadów w czasie remontu – kontenery na gruz

Wiele odpadów nie wolno wyrzucać do zwykłego pojemnika. Idzie tu w szczególności o te, które powstają w trakcie różnego typu prac budowlanych i ogrodowych, opróżniania piwnicy bądź poddasza czy odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, chemikalia, elementy podłóg i okien, ziemia lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera dostarczonego na czas wykonania robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z dostępnych modeli kontenera będzie dla nas najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – typy i objętość

Szukając kontenera, należy skupić się głównie na jego pojemności. Jeśli ta będzie zbyt mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie odpady wytworzone podczas prac. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena najmu jest zależna między innymi od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość nawet kilkunastu m3. W większości prac wykończeniowych całkowicie odpowiednie będą jednak kontenery o pojemności 6 metrów sześciennych – bez trudu zmieścimy w nich gruz, rozebrane ościeżnice i okna, jak również zdjęte panele podłogowe i skute płytki ceramiczne.

Kontener na gruz – w jaki sposób go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu funkcjonują nie tylko w największych miastach, jak Kraków czy Warszawa, ale również w mniejszych miejscowościach. Firma przywozi kontener w określone miejsce. Kontener musi zostać zapełniony w wyznaczonym w umowie czasie. Jeśli przekroczymy termin, właściciel kontenera może nałożyć na nas dodatkowe opłaty. Po zapełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która później trafia do legalnej utylizacji.

Post Author: