Wraca moda na projekty domów góralskich

Wraca moda na projekty domów góralskich

Więcej o domach z bali Kraków.

Drewniana architektura przez lata była zastępowana przez domy betonowe. Dziś jednak zauważyć można fakt, iż ich popularność powoli się zwiększa. Rzecz jasna nie jest tak bez przyczyny – domy drewniane wykazują wszak mnóstwo plusów. Najważniejszym jest niewątpliwie wygląd – dopasowują się tak do willowej, jak i wiejskiej architektury. Ważne jest również to, iż domy drewniane są przyjazne dla środowiska, gdyż są wznoszone tylko z naturalnych surowców. Drewno może także absorbować promieniowanie wydzielane przez sprzęty RTV i filtrować powietrze, a to powoduje, iż ich lokatorzy wydajniej sypiają i dbają o swoje płuca.

Mnogość projektów domów góralskich

Najpopularniejszym typem domów z drewna są oczywiście te przypominające tatrzańską architekturę. Nierzadko wykonywane są z bali, a sposób ich zdobienia nawiązuje do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Oczywiście zauważymy również projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym stylu. Nierzadko także spotyka się projekty domów góralskich, które łączą różne style – na przykład części murowane. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez obaw możemy zlecić również, kiedy zamierzamy wybudować je poza górami.

Któremu projektantowi zlecić projekty domów góralskich?

Pamiętajmy, iż na wygodę mieszkania w domu góralskim rzutuje przede wszystkim projekt, w myśl którego jest wybudowany. Z tego powodu stawiając na podobne rozwiązanie, dobrze obejrzeć dotychczasowe projekty twórcy i przeczytać, co sądzą o nim wcześniejsi zamawiający. Ważne jest, aby w jego teczce było wiele projektów domów góralskich – przez to otrzymamy pewność, że nasze zamówienie zostanie dobrze zrealizowane i spełni nasze oczekiwania. Przy poszukiwaniach dobrze też dowiedzieć się, czy projektant współpracuje z ekipą, która wybuduje dom – dzięki temu inwestycja skończy się prędzej.

Kontakt:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Post Author: