Szalunki – ich zastosowanie i sposób wykonania

Szalunki – ich zastosowanie i sposób wykonania

Szalunki Kraków kupisz na https://abcszalunki.pl/wynajem/

Szalunki to nic innego, jak forma o charakterze tymczasowym, którą zazwyczaj robi się z desek. Może ona być wykonana również z drewnianych płyt, które wyprodukowano z drewna cechującego się niższą jakością. Nie brakuje firm, które decydują się na wykonywanie szalunku z elementów , które są metalowe, ale tego typu postępowanie nie jest zbyt częste. Deskowanie – bo dokładnie tak również nazywa się szalunki – sprawia, że mieszanka, którą się wylewa, zyskuje pożądany kształt. Szalunki usuwa się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Wykorzystując szalunki, można też skutecznie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane aż do momentu, kiedy wylana mieszanka ostatecznie zastygnie.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszystkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu wykonuje się na budowie w odpowiednich formach, czyli właśnie szalunkach. W pierwszym etapie prac niezbędne jest zrobienie szalunku, który następnie zostaje wypełniony właściwie dobraną mieszanką betonu. W niektórych przypadkach niezbędne jest użycie zbrojenia. Wykonuje się je przed wylaniem betonowej mieszanki. Szalunki usuwane są dopiero wówczas,gdy mieszanka solidnie zwiąże. W przeważającej liczbie przypadków potrzeba na to od około dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki wykonywane są między innymi w przypadku fundamentów, wykonanych z betonu kolumn ogrodzeń i sufitów żelbetowych. Cechują się jak widać naprawdę dużym zastosowaniem, a budowa bez ich wykorzystania nie posuwałaby się tak szybko.

Szalunki – jakie moduły konieczne są do zrobienia szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Wymagane są również specjalne dźwigary oraz podpory. Nieraz zdarza się, że niewielkie przedsiębiorstwa budowlane nie posiadają własnego systemu szalunkowego. W takiej sytuacji wyjściem jest skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który posiadają w swojej ofercie firmy specjalizujące się w dostarczaniu ekipom budowlanym dźwigarów, mocowań oraz sklejki.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Post Author: