Ściągi szalunkowe i sworznie napinające – akcesoria szalunkowe

Ściągi szalunkowe i sworznie napinające – akcesoria szalunkowe

Dowiedz się więcej o akcesoriach szalunkowych.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na placach budów. Jakie moduły wykorzystuje się w trakcie szalowania? Czemu warto kupić je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

Aby szalunki stropowe, ścienne czy używane do wykopów były zamocowane w prawidłowy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają obecnie mnóstwo materiałów służących do wzmacniania konstrukcji, między innymi napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, rurki dystansowe, listwy fazujące czy pozycjonujące oraz korki i stożki. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga zachować odpowiedni rozstaw między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki talerzowe, przegubowe lub motylkowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako uchwyty pozwalające spiąć szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse umożliwiające zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie można pominąć także ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Dlaczego warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato wyposażonych sklepach internetowych. Sklepy te mają w swojej ofercie wysokiej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Rasto, Tekko czy Peri i są do nabycia w rozsądnych cenach.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Post Author: