Podstawowe informacje o podporach szalunkowych

Podstawowe informacje o podporach szalunkowych

Jeśli szukasz podpór szalunkowych, koniecznie wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. W jaki sposób są wykorzystywane? Dlaczego opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej zastosowanie

Wśród szalunków odróżniamy deskowania do wykopów, ścienne oraz podpory stropowe. Ten ostatni wariant używany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego można pokryć strop cementem i odpowiednie jego uformowanie. Ważną rolę pełnią także stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezastąpione w trakcie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe wykonywane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala stosować je w rozmaitych sytuacjach. Zwykle na rynku dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm lub od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się wysoką wytrzymałością, są też proste w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są szerokie. Pośród czołowych producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, jak również moduły wykonywane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się przemyślaną konstrukcją, imponującą jakością oraz nowatorskimi rozwiązaniami. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do wykorzystywania nawet w trudnych warunkach. Obecnie dużo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – atrakcyjne ceny sprawiają, że usługi te zyskują na popularności. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można także oszczędzić czas.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Post Author: