Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Jeśli chcesz kupić panele drewniane podłogowe, koniecznie wejdź na www.balticwood.pl.

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Niskie ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje naprawdę parę godzin, a każdy upora się z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. Jak więc zamontować panele podłogowe?

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wody – zawartość wody nie powinna być większa, niż 3%. Nie wolno zapominać również o oddzieleniu paneli od podłogi – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie wyjmuj ich z opakowania – powinieneś poczekać dwa dni – dzięki temu wszystkie wyschną. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Montaż paneli podłogowych

Na początek najbardziej istotna rada – panele podłogowe powinieneś układać zaczynając od rogu pokoju. Zaraz po rozpakowaniu, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż później trudniej będzie je zwrócić. Zadbaj również o temperaturę podłogi – koniecznie powinna być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je prostopadle do źródła światła, a w wąskich pokojach – w ten sposób, by dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej fasady. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi montażowemu, nie będziesz miał najmniejszych trudności.

Panele podłogowe muszą pracować

Wyprodukowane z drewna lub materiałów pochodnych, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od zmian klimatu w pokoju. Nie zapominaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej jednego centymetra – do ich zamaskowania mogą posłużyć listwy podłogowe.

Kontakt:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Post Author: