Jonizator powietrza – pozbądź się pyłu i wirusów

Jonizator powietrza – pozbądź się pyłu i wirusów

Próżno szukać kogoś, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To odczucie rześkości nadają jony ujemne, które powstają się m.in. w wyniku wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a także są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu neutralizują przykre zapachy, mają pomyślny wpływ na nasze zdrowie i środowisko oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – jak tworzy się jonizacja??

Jonizacja następuje w wyniku wpływu silnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego lub wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła. W dzisiejszych czasach większa część z nas przebywa w sąsiedztwie setek urządzeń, jak telewizory, komputery czy kopiarki, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Dobroczynne aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, tworzą się poprzez przyłączanie się jednego lub więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach mocno uprzemysłowionych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego aby na powrót odczuć rześką i czystą atmosferę w domu, trzeba skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Proces jonizacji stosowany jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wyłapać pyły zawieszone PM2.5 i 10, dym z papierosów czy niebezpieczne wirusy i bakterie. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam lepiej wypocząć i cieszyć się życiem pełną piersią. Mając na uwadze to, że ujemna jonizacja powietrza redukuje poczucie ustawicznego zmęczenia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną organizmu, poleca się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w placówkach oświaty, szpitalach, instytucjach publicznych czy biurach, czyli tam, gdzie ważna jest koncentracja na wykonywanych obowiązkach.

Post Author: