Podstawowe kosmetyki do makijażu oczu i brwi

Podstawowe kosmetyki do makijażu oczu i brwi

Jeśli chcesz zamówić kosmetyki do makijażu oczu, koniecznie wejdź na houseofbeauty.com.pl/c/22-oczy.

Kosmetyki nieodzowne do nałożenia najprostszego makijażu oczu

Zaakcentowanie oczu to istotny krok wykonania makijażu. Należy rozpocząć go od użycia dopasowanej bazy pod cienie. Baza zapobiega gromadzeniu się cieni w załamaniu powieki i jest ogromnie pomocna, w szczególności jeżeli ma się problemy z przetłuszczającą się czy też opadającą powieką. Prócz tego baza ujednolica koloryt cery, a więc maskuje widoczne żyłki i zaczerwienienie, przedłuża żywotność makijażu oczu, a także uwydatnia kolory cieni do powiek. W asortymencie sklepów z kosmetykami znajdziemy produkty w płynie, w słoiczku czy w kredce, toteż bez trudu można wybrać te, które odpowiadają naszym osobistym upodobaniom.

Do wykonania łatwego makijażu oczu niezbędne są cienie do powiek. W zależności od preferencji można osobiście wybrać ich barwy spomiędzy setek dostępnych pojedynczych wkładów do palety magnetycznej bądź zaopatrzyć się w skomponowane już zestawy. Żeby przełamać monotonię makijażu oczu, np. podkreślić kontur oka oraz zagęścić wizualnie rzęsy, użyj kredki do oczu lub eyelinera. Jeśli zaś preferujesz korzystać ze sztucznych rzęs, to zalecamy narysować cienką linię na powiece, by zamaskować ich pasek. Ponadto kredki i eyelinery pozwalają na optyczne wymodelowanie oka, zaokrąglając albo wydłużając je.

Finalnym etapem makijażu oczu jest użycie maskary do rzęs. Możemy kupić te wydłużające rzęsy, dające im większą objętość lub o intensywnej barwie.

Jeśli uwielbiasz błyszczenie w makijażu, to warto wykorzystać pigmenty do makijażu. W razie nanoszenia pigmentów nie wolno zapomnieć o odpowiedniej bazie albo kleju, by pigmenty się tak szybko nie osypywały.

W nawet skromnej kosmetyczce opłaca się mieć płyn do makijażu wodoodpornego. To przydatny artykuł, szczególnie jeśli używamy kosmetyków żelowych np. eyelinerów w słoiczku bądź pomady do brwi, które nierzadko zasychają. Płyn do makijażu wodoodpornego można także użyć razem z cieniami do powiek.

Podstawowy makijaż oczu i brwi – nie trzeba kupować niebotycznej liczby kosmetycznych produktów

Do wykonania prostego makijażu oczu oraz brwi nie potrzebujesz setek kosmetyków ani zawodowych umiejętności. Owszem,pociągnięcie płynnej linii eyelinerem wymaga pewnego doświadczenia, aczkolwiek już cienie, przede wszystkim te połyskujące, można bez trudu nanosić palcami. Ważne jest tylko to, żeby w wykonanym makijażu czuć się dobrze.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]

Post Author: