Trekkingi na najpiękniejszych trasach – gdzie wyjechać?

Trekkingi na najpiękniejszych trasach – gdzie wyjechać?

Potrzebujesz szczegółowych informacji o trekkingach? Doskonale trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl

Wypady w góry mogą mieć rozmaite formy. Od nieśpiesznych spacerów po prostych trasach w bezpiecznym sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, całodniowe wędrówki po trasach stojących wyżej pod względem trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby podjąć się tych ostatnich, konieczne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (tak oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również zdolność posługiwania się sprzętem wspinaczkowym i turystycznym. Jakkolwiek w zamian za niejednokrotnie olbrzymi trud dostajemy możliwość kontaktu z dziką naturą i delektowania się cudownymi widokami.

Trekkingi – dopasuj odpowiedni poziom trudności do swoich zdolności

Poziom trudności technicznej jest zależny od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Zawodowcy wymieniają 3 poziomy trudności wypraw w rejony górskie. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy mają dobrą kondycję, a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do silnego wysiłku. Drugi stopień trudności wymaga lepszej sprawności oraz minimum podstawowego doświadczenia w górach – np. w polskich Tatrach. Ostatni stopień to wycieczki dla jednostek ze świetną sprawnością, znajomością specyfiki wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z użyciem sprzętu, jak również nieobawiających się ciężkich warunków obozowania w toku kilkudniowej wyprawy.

Gdzie uprawa się popularne trekkingi?

Trekkingi można przeprowadzać w każdych górach. W Polsce pasjonaci tego typu rozrywki najbardziej upodobali sobie szlaki w Tatrach. Jeżeli natomiast idzie o inne pasma na kontynencie europejskim, największym powodzeniem cieszą się leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, wschodnia część Karpat, bałkańskie Góry Przeklęte, jak również Alpy. Najbardziej zaawansowane w trekkingu osoby mogą z kolei sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Himalajach, Karakorum lub Andach.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: