Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów o Himalaje wyprawa.

Łańcuch Himalajów wraz ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Wpływa na to niemało elementów – głównie fakt, że są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba wspomnieć również o skrajnej trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie te góry stały się polem zmagań najlepszych wspinaczy z całego globu. Nie zadziwia nas stąd popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się także wśród okazjonalnych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na początku należy zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Problemy powoduje też samo przygotowanie podróży – kupno biletów oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Dlatego najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm planujących trekkingi w tych okolicach. Dodatkowym plusem jest opieka zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, które nie mają praktyki w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy wokół Shishapangmy i Lhotse

Z ewidentnych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum bądź Himalaje rzadko podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, iż te góry leżą poza ich zasięgiem, gdyż nierzadko aranżowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Annapurna, Lhotse czy Everest. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale także możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu obywateli Nepalu i podziwianie jedynych w swoim rodzaju widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: