Szkoła tenisa dla dzieci Kraków

Szkoła tenisa dla dzieci Kraków

Szukasz pomocy szkoły tenisa dla dzieci Kraków? Dobrze trafiłeś!

Uprawianie sportu jest źródłem wielu korzyści dla wszystkich z nas, jednak nie wszystkie dzieci lubią wysiłek fizyczny. Należałoby zastanowić się nad ciekawym sposobem na wzbogacenie wolnego czasu i być może zdecydować się na zapisanie dziecka na grę w tenisa. Zajęcia można zacząć już w wieku 4 lat. Przy opanowywaniu podstaw niezbędny jest odpowiedni zestaw. Są to m.in. piłki gąbczaste, mini siatki i krótkie rakiety, które umożliwią skuteczną naukę. Tenis wpływa niezwykle korzystnie na rozwój dziecka, przyczynia się do kształtowania charakteru, samodzielności, jak również wpływa pozytywnie na rozładowanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Kiedy już postanowiliśmy rozpocząć treningi tenisa z naszym dzieckiem, czas na dobór sprzętu do gry. Powinniśmy dokładnie przemyśleć zakup, bo strój do tenisa, buty, a przede wszystkim rakieta będzie miała ogromny wpływ na proces nauki. Tenis to niezwykle skomplikowana technicznie gra, a więc dobrze przygotować się do treningu. Dzięki bogatej ofercie sprzętu do tenisa posiadamy możliwość doboru dobrze dopasowanej rakiety.. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy kierować się wiekiem dziecka oraz jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, bo uniemożliwi to maksymalne skorzystanie z możliwości jakie daje gra w tenisa. Warto poszukać wcześniej, jakie parametry powinna mieć dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat musi używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Tak samo ważną kwestią jest dobór rączki do rakiety. Co więcej warto pamiętać o odpowiednim naciągu rakiety, który także wpływa na proces nauki gry. Jeżeli nie wiemy, jakie parametry są właściwe dla dziecka należy zwrócić się o pomoc do sprzedawcy, który skutecznie zasugeruje w sprawie doboru sprzętu. Przydatne są także treści umieszczone na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest wartościowym doświadczeniem, jednak tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszej pociechy.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Wiek dziecięcy cechuje się szybkim przyswajaniem wiedzy oraz umiejętności, warto odpowiednio spożytkować ten czas i zapisać na zajęcia tenisa już małe dziecko. Pytanie, które pojawia się na początku, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się indywidualnie , czy grupowo.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Zajęcia grupowe są źródłem wielu zalet, m.in. uczestnicy zawierają nowe znajomości, testują różne style gry. Atmosfera sprzyja zdrowej rywalizacji oraz rozwija charakter dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Zalety indywidualnych lekcji tenisa

Lekcje indywidualne są skierowanie do osób, którym zależy na rozwoju z punktu widzenia własnych możliwości oraz potrzeb. Pod okiem doświadczonego trenera dziecko rozwija swoją taktykę i technikę gry.

Kontakt:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]

Post Author: