Niezapomniane przeżycia – wyprawa na Kilimandżaro dla miłośników gór

Niezapomniane przeżycia – wyprawa na Kilimandżaro dla miłośników gór

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą wycieczki na Kilimandżaro? Nie wahaj się! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Zdobywanie górskich szczytów to cel dużej części podróżników, którzy kochają nietuzinkowe eskapady. Pamiętnych wrażeń bez wątpienia zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się prawie 6000 m nad poziom morza. Podróżników zachęcają przede wszystkim możliwość obserwacji egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, zanikające już lodowce, jak również niepowtarzalne widoki. W skład masywu wchodzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Uhuru, Mawenzi i Shira. Ekspedycja na ten afrykański szczyt wymaga właściwego przygotowania – z uwagi na sporą wysokość istnieje niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej, natomiast zmienna pogoda powoduje, że dotarcie na wierzchołek masywu stanowi dla turystów ogromne wyzwanie. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie muszą wyróżniać się znakomitą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na pieszą podróż przez około 7 do 8 godzin dziennie.

O czym powinno się pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw żółtej febrze, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż wskazane jest też zrobić zapas leków przeciwko malarii. Przed atakiem choroby ochroni również właściwa profilaktyka – używanie preparatów odstręczających owady oraz nakładanie odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A co zrobić, żeby uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: