Lubisz wyzwania? Wyprawy górskie są dla Ciebie!

Lubisz wyzwania? Wyprawy górskie są dla Ciebie!

Szukasz jedynej w swoim rodzaju oferty wypraw w góry? Świetnie trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-gorskie/

Szereg osób wykorzystuje swój wolny czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zwykle rozpoczynają od przemierzania polskich Tatr, wraz z upływem czasu jednak już im to nie wystarcza. Szukają nowych wrażeń – ich marzeniem stają się wycieczki w coraz wyższe góry. Łatwość przekraczania granic sprawia, że nawet wyprawy na szczyty położone w oddalonych od Polski rejonach stają się aktualnie osiągalne.

Wyprawy górskie – jak się przygotować?

Obecnie przed miłośnikami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją nie tylko Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc) czy polskie i słowackie Tatry, ale też najwyższe góry Afryki, Meksyku oraz Azji. Z całą pewnością dużym udogodnieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest obecność na polskim rynku agencji trekkingowych, które zajmują się organizacją wypraw na Elbrus czy Kazbek. Rzecz jasna pomoc agencji wiele usprawnia, ale jej przewodnicy nie wdrapią się na szczyty za nas. Konieczna jest wysoka sprawność fizyczna, która pozwoli nam wytrzymać trwającą wiele godzin wędrówkę z bardzo ciężkim, ważącym nawet 15 kilogramów plecakiem ze specjalistycznym wyposażeniem i odpowiednią do warunków klimatycznych odzieżą.

Wyprawy w góry – jakie wymagania stawiane są biorącym udział w wyprawie?

Od każdego, kto decyduje się wziąć udział w wyprawie wysokogórskiej – na Elbrus, bazę pod Annapurną, Pik Leninalub Mount Everest – wymaga się wcześniejszego doświadczenia w podobnych do takich ekspedycjach, gdyż im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się choroby wysokościowej. Umiejętność korzystania z czekanu oraz poruszania się w grupie, której członkowie nawzajem się asekurują liną – to wymogi, które należy koniecznie spełnić. Nie możemy zapomnieć także, że trekking wysokogórski to wędrówka o charakterze zespołowym. Znaczenie ma zatem zdolność pracy w grupie. Podczas wyprawy w góry niezbędne jest pełne dostosowanie się do decyzji, które podejmowane są przez prowadzącego grupę.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: