trekking w dolomitach

Dolomity we Włoszech i ich szlaki trekkingowe

Pasjonaci czynnego spędzania wolnego czasu z pewnością poznali już nieomal wszystkie szlaki trekkingowe w Polsce wyznaczonych w Karkonoszach, w Tatrach i w Bieszczadach. Nie ulega wątpliwości, iż wywołują one zachwyt, jednak osoby chętnie uprawiające ten typ sportu po jakimś czasie chcą poczuć na nowo ekscytację płynącą z ekskursji po nieznanym zakątku świata. Dlaczego więc korzystać tylko z marszrut w Polsce, skoro można podziwiać olśniewające widoki we włoskich Dolomitach?

Dolomity – pasmo górskie dodane do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc masyw górski leżący w całości w północno-wschodniej części Włoch, cechują się dużą liczbą skalistych grani, baszt skalnych oraz stromych turni, które podczas dnia przez padający na nie blask słońca zmieniają swoją barwę. Jest to też jedno z najurodziwszych pasm górskich Europy (o ile nie na świecie!), nic więc dziwnego, że dekadę temu wpisano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w górach tych występują liczne urwiska, niezwykle spadziste stoki i kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, oznaczono w nich także dużo prostych tras krajobrazowych, z którymi poradzi sobie zdecydowana większość turystów mających jakieś doświadczenie w trekkingu.

Trekking w Dolomitach dla początkujących oraz zaawansowanych turystów

Początkujących miłośników trekkingu bez wątpienia urzeknie wyprawa przez to pasmo górskie po via ferratach, a więc po szlakach zaopatrzonych w liny asekuracyjne. Plan ekskursji tego rodzaju jest tak skonstruowany, by członkowie grupy mieli czas na naukę zasad asekuracji oraz procedur przemieszczania się po takiej trasie. Doświadczeni i mający dobrą sprawność fizyczną turyści będą zadowoleni z przejścia trasą po graniach Brenty, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla większości turystów fizycznie bardzo forsowna, jednak ten, kto będzie w niej uczestniczył na pewno zapamięta ją przez całe życie. W Dolomitach można spędzić również ciekawie zimę, poruszając się po mało spadzistych obszarach na rakietach. Tak można zachwycać się m.in. widokiem na Tofany oraz grupę Tre Cime.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: