Alpy, Karakorum, Himalaje – wyprawy górskie z przewodnikiem

Alpy, Karakorum, Himalaje – wyprawy górskie z przewodnikiem

Tutaj znajdziesz unikalną ofertę wypraw w góry

Góry od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, zniewalające widoki, jak również element sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie szlaków. Nic zatem dziwnego, że wspinaczka, turystyka górska czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwaną popularnością. Wielostopniowy poziom trudności szlaków powoduje, iż każdy – nawet absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Kłopoty może natomiast sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami kraju

Wspomniane kłopoty mogą stać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – zwłaszcza tych bardzo dalekich od Polski. W takich sytuacjach należy skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób planujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te prowadzi je doświadczony przewodnik, nie oznacza jednak, że każdy może wziąć w nich udział. Zależnie od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze destynacje

Największym zainteresowaniem wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się oczywiście Karakorum i Himalaje, jednakże z uwagi na wysoki stopień trudności i znaczne koszty nie każdy sympatyk trekkingów decyduje się na taki wyjazd. Zdecydowanie tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te koncentrujące się na zdobywaniu szczytów Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym polskie firmy organizują też wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: