Rozwiązania dla biznesu – czym jest mass collect?

Rozwiązania dla biznesu – czym jest mass collect?

Zajrzyj tutaj po więcej informacji o tym, jak działa mass collect.

Mass collect jest usługą, która umożliwia szybką weryfikację wpłat. Przedstawiamy pokrótce, jak działa mass collect i jak ułatwia organizację dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie taka usługa będzie przydatna?

Działanie mass collect jest de facto stosunkowo proste. Polega na przydzieleniu każdemu kontrahentowi własnego numeru rachunku, który staje się równocześnie jego identyfikatorem. Takie podejście jest użyteczne tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest duża ilość kontrahentów, czyli np. w prywatnych gabinetach, w firmach telekomunikacyjnych oraz wszystkich działalnościach, gdzie używane jest płatności abonenckie (między innymi w obiektach sportowych). Należności wpływające w usłudze mass collect kierowane są na konkretny rachunek firmowy, jednak wcześniejsze przypisanie kontrahentom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jakim sposobem wykonali oni przelew (tradycyjny przelew, przelew pocztowy lub przelew z karty). Korzystanie z mass collect przekłada się również na mniej czasochłonne księgowanie należności aniżeli podczas księgowania ręcznego, a zarazem na wyeliminowanie prawdopodobnych błędów często przydarzających w trakcie tej czynności.

Mass collect także dla podmiotów wystawiających mniej niż 100 faktur

Choć usługa mass collect nie jest w tej chwili dostępna we wszystkich bankach (posiadają ją m.in. wybrane banki spółdzielcze i mBank) warto zastanowić się nad jej zastosowaniem w firmie, również takiej, która miesięcznie wystawia około stu dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect niesie ze sobą wszak kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość integracji z platformą finansowo–księgową (a co za tym idzie bieżące śledzenie przychodzących opłat) czy połączenie z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada także opcję wysyłania przypomnień o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy przekłada się na zwiększenie terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

Post Author: